Düzce Belediyesi’nin  ulaşımda yaşanan sorunları çözmek için gerçekleştirdiği ve 122 özel halk otobüsüne, 10 yıllığına çalışma hakkı verilmesi için yapılan otobüs ihalesini BELTAŞ AŞ. aldı. Düzce Belediyesi tarafından bugün yapılan otobüs ihalesine Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ve Düzce Belediyesi’ne ait BELTAŞ AŞ. katıldı.

İhale sonucunda en iyi teklifi veren BELTAŞ A.Ş. ihalenin kazananı oldu. İhale; “Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki güzergahlarda Toplu Taşımacılık Esaslarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümlere göre, rotasyonlu olarak (mevcut yüklenicilerle beraber) asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 122 adet araca 10 yıl süreliğine çalışma hakkı verilmesi” olarak tanımlandı.

Öte yandan ihale şartnamesine göre; ulaşım hizmeti 114 yeni araç ile verilecek. Sefer sayıları sıklaştırılacak. Ortalama 5-10 dakikada bir seyahat edilecek sistemi kurulacak.

Öte yandan özelleştirme ihalesi ve sonrası hakkında bilgiler veren Düzce Belediye Başkanı Başkan Dr. Faruk Özlü, 114 kişinin otobüs sahibi olacağını ve buna bağlı olarak hizmet kalitesinin artacağını ifade ederek, “6 aydır yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlandı ve ihaleye çıktık. Düzce’de yaklaşık 114 vatandaşımızı otobüs sahibi yapacağız. Bunları alan vatandaşlarımız Düzce Belediyesi’ne hizmet edecek. Düzce Belediyesi’nin belirlediği hatlarda yolcu taşıyacak, otobüsler kendilerinin olacak. Otobüsler kendilerinin olduğunda hizmet kalitesi artacak. Dolayısıyla yapacağımız ihaleyi önemsiyoruz. Bu ihale, Düzce’nin toplu taşıma sistemine nefes aldıracak, toplu taşıma sistemindeki sorunları giderecek bir çözüm olacak” dedi.